Kreanikacja Joanna Rzońca

Prompty

Lista przykładowych promptów na szkolenie dotyczące sztucznej inteligencji

 

Nauka własna:
1. Chcę poćwiczyć czasowniki „to write” i „to ride” w czasie past perfect. Przygotuj dla mnie ćwiczenie typu zdania z dziurami do uzupełnienia. Zaproponuj 20 różnych zdań. Nie podawaj podpowiedzi ani poprawnych odpowiedzi. Wyślę Ci moje teksty i poproszę o sprawdzenie poprawności zdań.
2. Chcę poprawić swoją koncentrację i skupienie. Zaproponuj 10 technik, które pomogą mi osiągnąć cel.
3. Podaj 10 cytatów motywacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminów maturalnych.
4. Wyznacz cele SMART dla ucznia klasy czwartej liceum przygotowującego się do matury z historii sztuki.
5. Chcę zapamiętać 500 najczęściej używanych w języku angielskim zwrotów i uczyć się ich 3 razy dziennie. Czy możesz podać mi pierwsze 18 zwrotów w formie tabeli? W jednej kolumnie umieść słowo po angielsku a w drugiej – tłumaczenie.
6. Chcę nauczyć się analizy ikonograficznej dzieł malarskich. Jesteś ekspertem w dziedzinie uczenia się i produktywności. Stwórz harmonogram nauki na powyższy temat z wykorzystaniem zasady Pareto. Na naukę mogę przeznaczyć 45 minut dziennie, do egzaminu pozostało 90 dni.

 

Rozwój osobisty i kompetencje społeczne:
1. Chcę zacząć prowadzić dziennik, ale nie wiem, od czego zacząć. Zaproponuj 5 pytań, które pomogą mi zacząć pisać.
2. Przygotuj listę najczęściej zadawanych pytań, które pojawiają się na rozmowie rekrutacyjnej w branży marketingowej. Napisz, w jaki sposób odpowiedzieć na te pytania.
3. Pracuję w liceum ogólnokształcącym z uczniami w wieku 15-19 lat. Uczę plastyki i historii sztuki oraz jako bibliotekarka opiekuję się szkolnymi mediami (czasopismo uczniowskie, telewizja szkolna). Napisz co mogę zrobić, by maksymalnie wykorzystać w pracy moje zdolności. Moje top 5 talentów CliftonStrengths: learner, intellection, responsibility, connectednes, input.
4. Chcę nauczyć się efektywnie przyswajać nową wiedzę. Zaproponuj 10 technik nauki, które pomogą mi w zapamiętywaniu i przyswajaniu nowych informacji.
5. Za 30 dni mam egzamin maturalny z historii sztuki. Wciel się w eksperta od zarządzania czasem i stwórz dla mnie plan, dzięki któremu dobrze przygotuję się do tego wydarzenia. Na przygotowania mogę poświęcić 45 minut dziennie.
6. Stwórz macierz decyzyjną z uwzględnieniem wag dla decyzji o zakupie płatnej wersji ChatGPT. Dane umieść w tabeli. Oceń czy inwestycja może się opłacić.

 

Ułatwienie pracy nauczyciela:
1. Uporządkuj w kolejności alfabetycznej poniższe nazwiska uczniów. Lista zawiera nazwisko, imię i klasę. Nie popełnij błędu.
Nowak Adam 1A
Nowaczyk Jadwiga 2B
Kowalski Piotr 2C
Kowalczyk Magdalena 1A
Mikołajczyk Ewa 1A
Sobota Jacek 2B
Stobecki Filip 1B
Figurska Adela 2A
Kremach Miłosz 2C
Aremska Zofia 1A
Bator Paweł 1B
Sienkiewicz Stanisław 2C
Cegielski Antoni 2A
Futro Zuzanna 1B
Gądecka Kamila 1B
Kmita Leon 1A
Rozmus Marianna 2A
Potocka Izabela 2B
Czartoryski Artur 2C

2. Stwórz tabelę, w której umieścisz dane uczniów wpisane w poleceniu powyżej. Tabela ma mieć 5 kolumn: 1. LP, 2. Nazwisko i imię, 3. Klasa, 4. Data urodzenia, 5. Telefon. Wypełnij tabelę danymi, które posiadasz. Jeśli brakuje Ci danych pozostaw te pola puste
3. Zaproponuj 5 form obchodów szkolnych juwenaliów dla licealistów. Juwenalia zaplanowane są na 2 ostatnie dni nauki w roku szkolnym (druga połowa czerwca). Szkoła dysponuje aulą, salą gimnastyczną, stołówką oraz podwórzem szkolnym – częściowo zielonym